Southampton shënon, a po i vjen fundi i turpshëm Contes?!

Southampton shënon, a po i vjen fundi i turpshëm Contes?!

Southampton ka shënuar golin e parë në duel me Chelsean dhe ka marrë epërsinë fillestare 1:0 pas vetëm 21 minutave futboll. Nëse Chelsea dështon në këtë takim, mund të dështojë të kualifikohet për Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm, që për klubin e Roman Abramovichit do të ishte katastrofë në planin sportiv dhe financiar.

Autor i golit ishte Tadic.

Shikoni golin në video.