Spanja në avantazh pas pjesës së parë kundër Kosovës

Spanja në avantazh pas pjesës së parë kundër Kosovës

Kosova ndodhet ne disavantazh prej dy golash pas mbylljes së fraksionit të parë të ndeshjes në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Kupës së Botës ‘Qatar 2022’, kundër Spanjës, njofton Insajderi.

Ndeshjen që nga fillimi e kontrolluan nikoqirët spanjoll, gjë që ishte e pritshme, duke pasur parasysh mungesat e shumta tek formacioni bazë i Kosovës.

Për spanjollët realizuan Olmo (34’) dhe Torres pas dy minutash dyfishoi rezultatin.

Në ndeshjen tjetër eliminatore, Shqipëria e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0:0 si mysafire e San Marinos. /Insajderi.com