Spanja shënon fitore të thellë ndaj Kosta Rikës

Spanja shënon fitore të thellë ndaj Kosta Rikës

David Silva me dy gola, Jordi Alba, Alvaro Morata dhe Iniesta me nga një gol, shënuan në fitoren e Spanjës.

Spanja ka shënuar fitore të lehtë në miqësoren ndaj Kosta Rikës.

‘La Roja’ ka mposhtur 5:0 Kosta Rikën, në miqësoren e zhvilluar në ‘La Rosaleda’, në Malaga.

David Silva me dy gola, Jordi Alba, Alvaro Morata dhe Iniesta me nga një gol, shënuan në fitoren e Spanjës.