Spanjë – Suedi: Formacionet zyrtare

Spanjë – Suedi: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Spanjës dhe Suedisë do të jetë përballja e radhës në grupin E në kuadër të EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë zyrtare formacionet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri spanjoll, Luis Enrique, do të filloj ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Unai Simon, Jordi Alba, Pau Torres, Aymeric Laporte, Marcos Llorente, Pedri, Rodri, Koke, Ferran Torres, Dani Olmo dhe Alvaro Morata.

Ndërsa nga ana tjetër trajneri suedez, Jan Andersson do të filloj ndeshjen me formacionin 4-4-2:

Robin Olsen, Mikael Lustig, Marcus Denielson, Victor Lindelof, Ludëig Augustinsson, Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Kristoffer Olsson, Emil Forsberg, Marcus Berg dhe Alexander Isak.

Ndeshja do të zhvillohet në “Estadio de la Cartuja” me fillim nga ora 21:00./insajderi.com