Starton Muriqi për Lazio-n, formacionet zyrtare të ndeshjeve Basaksehir vs Man Utd dhe Zenit vs Lazio

Starton Muriqi për Lazio-n, formacionet zyrtare të ndeshjeve Basaksehir vs Man Utd dhe Zenit vs Lazio

Të mërkurën Liga e Kampionëve zhvillon ndeshjet e treta në grupet E, F, G dhe H, ndërsa me fillim nga ora 18:55, luhen dy ndeshje, ato mes Istanbul Basasehir dhe Manchester United, e vlefshme për grupin H, dhe në grupin F, takohen Zenit dhe Lazio, njofton Insajderi.

Basaksehir luan me formacionin 4-3-3,  Gunok; Rafael, Epureanu, Visca, Aleksic, Ozcan, Kahvec, Ba, Turuc, Skrtel, Bolingoli.

Në anën tjetër, norvegjezi i United përgjgjet me 4-1-3-2, Henderson; Wan-Bissaka, Tuanzebe, Maguire, Shaë; Van De Beek, Matic; Mata, Bruno, Rashford; Martial.

Sergey Semak, tekniku I Zenit starton me 4-1-4-1, Kerzhakov, Karavaev, Lovren, Rakitsky, Santos, Barrios, Yerkhin, Ozdoev, Kuzyaev, Zhirkov dhe Dzyuba.

Inzahgi luan me 3-5-2, Reina, Acerbi, Hoedt, Patric, Fares, Milinkovic-Savic, Parolo, Akpa-Akpro, Marusic, Muriqi dhe Correa. /Insajderi.com