Statistikat e xhiros 27 në Superligë

Statistikat e xhiros 27 në Superligë

25 gola janë shënuar në ndeshjet e javës 27 në Superligën e Kosovës në futboll, përballje që u zhvilluan të dielën dhe hënën.

Drenica – Trepça ’89 prodhoi më së shumti gola, ku ekipi mitrovicas fitoi 4:2.

Në ndeshjen Prishtina – Feronikeli u arritën disa statistika fantastike të tre futbollistëve.

Ahmed Januzi është golashënuesi më i mirë i Superligës me 13 gola, aq shënime i ka edhe Arb Manaj i 89shit.

Otto John realizoi golin e nëntë për ekipin bardh e kaltër në vetëm tetë ndeshje.

Armend Thaqi ka bër asistimin e 13-të këtë sezon në ndeshjet e Superligës dhe Kupës me Prishtinën, duke pasur sezonin më të mirë deri tash në karrierë.

Tabelës pas 27 ndeshjeve i prinë Drita.

Insajderi.com