Studimi zbulon se cili lojtar është më i ngjashëm me Messin

Studimi zbulon se cili lojtar është më i ngjashëm me Messin

Lionel Messi vlerësohet nga shumë persona si futbollisti më i mirë në botë dhe i pakrahasueshëm me të tjerët. Megjithatë, sipas të dhënave të Driblab, Eden Hazardi i Chelseat është lojtari më i ngjashëm me të.

Kompania Dribab në studim, kanë analizuar dymbëdhjetë komponente të ndryshme për të bërë një krahasim të përgjithshëm.

Këto janë: pjesëmarrja në ndeshje, golat e shënuara me numrin e goditjeve, golat e pritur në një ndeshje, numri i goditjeve, prekja e topit brenda zonës së kundërshtarit, asistet e pritura për lojë, pasimet kyçe, koha e humbjes së topit, presioni dhe numri i kompletuar i goditjeve.

Lexoni më shumë në Insporti