Sule rezulton pozitiv me Covid-19

Sule rezulton pozitiv me Covid-19

Nikas Sule është infektuar me virusin COVID-19, njofton Insajderi.

Klubi i tij, Bayern Munich, ka kumtuar lajmin për rezultimin pozitiv të qendërmbrojtësit.

Sipas komunikatës së klubit ai është në gjendje stabile shëndetësore.

“Nikas Sule, 25, ka rezultuar pozitiv për Covid-19. Mbrojtësi i Bayern Munich-ut është në karantinë në shtëpi dhe ndihet mirë”, ka shkruar klubi në Twitter. /Insajderi.com