Sulm me koktej molotovi në periferi të Parisit (VIDEO)

Sulm me koktej molotovi në periferi të Parisit (VIDEO)

Një restorant është sulmuar me koktej molotovi në një periferi të Parisit të quajtur Seine-Saint-Denis, të dielën në mbrëmje.

Si pasojë e kësaj aktor persona pësuan djegie të lehtë, tre të tjerë pësuan djegie të fortë dhe një tjetër mbeti i plagosur, shkruan 20minuten.fr.

Rasti ka ndodhur rreth orës 20:30, ku tre të plagosurit u desh që të transportoheshin me helikopter.

Restoranti ishte pesë kate ku shkau i tymit të madh  pësuan edhe shumë viktima të tjerë. Rreth 50 zjarrfikës u thirrën për t’u vënë nën kontroll flakët. /Insajderi.com

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=G-lMJApaLJc” /]