Sulmuesi i Eibar dënohet me dy vite burg

Sulmuesi i Eibar dënohet me dy vite burg

Sulmuesi i skuadrës spanjolle të Eibarit, Sergi Enrich, ka marrë një goditje të rëndë së fundmi, teksa gjykata e ka dënuar atë me dy vite burg, njofton Insajderi.

Shkak për këtë është bërë një video erotike, e shpërndarë nga lojtari në rrjetet sociale.

Në video shfaqej një grua duke kryer marrëdhënie seksuale, e cila menjëherë u bë virale në rrjetet sociale. Personi në fjalë akuzoi Sergi Enrich dhe Antonio Luna (ky i fundit ka qenë pjesë e Eibar në të kaluarën), për videon e shpërndarë dhe gjykata ka vendosur ata t’i dënojë me dy vite burg.

Të dy futbollistët në fjalë e kanë pranuar fajin dhe kanë kërkuar ndjesë, por nuk kanë mundur t’i shpëtojnë dënimit. /Insajderi.com