Sulmuesi shqiptar kandidat për “Golden Boy”

Sulmuesi shqiptar kandidat për “Golden Boy”

Si çdo vit tjetër, Tuttosport pritet të jap çmimin “Golden Boy”, për lojtarin më të mirë të talentuar gjatë këtij sezoni, shkruan Insajderi.

Në listën e 100 kandidatëve për këtë çmim është edhe një shqiptar.

Bëhet fjalë për sulmuesin e talentuar, Armando Broja, i cili ka bërë një sezon tejet të mirë në Holandë me Vitessen.

Broja zhvilloi 34 paraqitje me skuadrën holandeze, duke shënuar 11 gola dhe asistuar tre herë./insajderi.com

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 433 (@433)