Super lojtarët që nuk do të jenë në Kupën e Botës (Foto)

Super lojtarët që nuk do të jenë në Kupën e Botës (Foto)

Tashmë 31 Kombëtare e kanë siguruar kualifikimin në Kupën e Botës dhe një tjetër do ta sigurojë sonte në mesnatë.

Tashmë jashtë garës më të madhe në futboll kanë mbetur disa prej lojtarëve më të mirë në botë, të cilët dështuan të kualifikohen me Kombëtaret e tyre.

Kësaj liste iu shtuan mbrëmë edhe disa lojtarë të mëdhenj të Italisë, të cilët barazuan 0:0 me Suedinë dhe mbeten jashtë Kupës së Botës.

Më herët jashtë kishin mbetur edhe lojtarët e mëdhenj si Alaba, Vidal, Bale, Sanchez, Robben apo Aubameyang./Express/