Super-ndeshja Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Sonte zhvillohet derbi Arsenal-Liverpool

Super-ndeshja Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Sonte në ora 21:15 do të zhvillohet derbi në mes kampionit të premierliges, Liverpool dhe klubit londinez, Arsenalit

Liverpooli ka siguruar titullin edhe matematikisht, ndërsa Arsenali lufton për një pozitë që e dërgon në Ligën e Europës sezonin tjetër, pasi forma e klubit londinez këtë sezon ishte e dobët.

Liverpooli ka arritur që ta fitojë titullin pas 30 viteve, ndërsa Arsenali assesi nuk po arrin në formën e dikurshme. /Insajderi.com.

FORMACIONET E MUNDSHME

Arsenal:

Liverpool