Tabela dhe lista e golashënuesve pas ndeshjeve të sotme

Tabela dhe lista e golashënuesve pas ndeshjeve të sotme

Sot kanë qenë në program tri ndeshje të Vala Superligës së Kosovës në futboll dhe pas katër ndeshjeve të xhiros së 27-të tri ekipet e para në tabelë duket se janë shkëputur ndaj të tjerave dhe në gjashtë xhirot e mbetura gjërat janë më të qarta për titull.

Po ashtu do të jetë interesante të shihet nëse Llapi pas fitores me Lirinë, mund ti kthehet rezultateve të mira dhe cilat do të jenë pasojat për Lirinë pas pësimit në Prizren.

Tabela dhe lista e golashënuesve