Tabela dhe lista e golashënuesve pas ndeshjeve të sotme

Tabela dhe lista e golashënuesve pas ndeshjeve të sotme

Në Vala Superligën e Kosovës në futboll janë zhvilluar tri nga gjashtë ndeshjet e xhiros së 25-të dhe tashmë ka ndryshime domethënëse në tabelën e kësaj lige.

Barazim i Prishtinës me Vëllaznimin dhe fitorja e Dritës ndaj Flamurtarit kanë bërë që edhe ndeshjet  që zhvillohen nesër të priten me shumë interes meqë radhitja premton vazhdim shumë interesant të kampionatit.

Tabela dhe lista e golashënuesve.