Javë më parë, gjiganti teknologjik Apple, lansoi gjeneratën revolucionare të tabletëve Apple Ipad Pro. Ajo cka e bën të vecantë këtë gjeneratë të re të tabletëve A" />

Tabletët që mahnitin të gjithë, Apple iPad Pro – tani në Gjirafa50

Tabletët që mahnitin të gjithë, Apple iPad Pro – tani në Gjirafa50

Javë më parë, gjiganti teknologjik Apple, lansoi gjeneratën revolucionare të tabletëve Apple Ipad Pro. Ajo cka e bën të vecantë këtë gjeneratë të re të tabletëve Apple Ipad Pro, është fuqia dhe shpejtësia e jashtëzakonshme e procesorit, ekrani edhe më i avancuar Liquid Retina, kamerat thuajse profesioniste, hapësira e memories deri në 1024GB, sistemi i zërimit i shkëlqyer, dizajni i hollë dhe elegant, dhe mundësia për ti lidhur me tastierë, laps dhe aksesorë tjerë. Tani modelet e fundit të tabletëve Apple Ipad Pro mund ti porosisni me zbritje në dyqanin më të madh online të produkteve teknologjike në Kosovë, Gjirafa50, duke klikuar KETU. 

Apple ka përdorur procesorët A12Z Bionic, që i bëjnë këta tabletë më të fuqishëm dhe të shpejtë se shumë laptop dhe kompjuterë. Diagonalja e ekranit është 11”, ndërsa kualiteti i imazhit dhe videos së ekranit është mahnitës, falë teknologjisë Liquid Retina. Ju mund të shikoni filma, seriale, dokumentar, apo të luani lojëra në rezolucionin 2388×1668 piksel. Gjenerata e re tabletëve të Apple, ka kamera që kapin imazhe dhe video sikur të ishin të gjalla. Kamera e pasme me kënd të gjerë dhe rezolucion 12MP, dhe kamera ultra e gjerë dhe me LiDAR Scanner, ju mundësojnë foto apo video perfekte. Ndërkohë kur kombinohen me 5 mikrofonët e integruar me kualitet të studios, ju thjesht mund të xhironi edhe filma me të. Këta Ipad ju mundësojnë që ta ‘konvertoni’ tabletin tuaj në laptop brenda sekondash, pasi që suportojnë tastierën e Apple si Magic Keyboard, Smart Keyboard Folio, dhe lapsin Apple Pencil, për të gjithë krijuesit. 

Tabletët më të ri Apple Ipad Pro, tani mund ti porositni online me zbritje duke klikuar KETU. Të gjitha produktet në Gjirafa50.com, janë origjinale dhe me garancion nga prodhuesi, vijnë me transport falas deri në shtëpinë tuaj kudo në Kosovë, dhe me mundësi të ndryshme pagese, si kartelë bankare deri në 12 këste, apo me para në dorë pasi e pranoni produktin. Nëse nuk porositur më herët online dhe ju duhet ndihmë rreth porosisë apo informata tjera rreth produktit, kontaktoni stafin në chat në webfaqen www.gjirafa50.com, apo në numrin e telefonit: +383 45 101 953.