Talenti 20 vjeçar i thotë po Kosovës

Talenti 20 vjeçar i thotë po Kosovës

Kosova është pasuruar me futbollistin 20 vjeçar, Andi Zeqiri, që përmes një fotografie zyrtarizohet bashkimi i tij me Dardanët.

Në fotografi shihet futbollisti që aktualisht luan te ekipi zviceran FC Lausanne dhe kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi.

Zeqiri ka statistika fantastike me Lausanne sivjet, në 26 ndeshje në gjitha garat ka shënuar 17 gola.

Kosovari ishte pjesë e kombëtares së Zvicrës U17 dhe U19, por tani për ekipin A, e ka zgjedhur Kosovën dhe numrin 9 siç shihet në foto.

Ai poashtu ka luajtur edhe për ekipin italian Juventus U19.

/Insajderi.com/