Të dielën përballje shqiptaresh në Serie A

Të dielën përballje shqiptaresh në Serie A

Takimi i së dielës në mes Lazios e Napolit në Olimpico do të jetë përballje shqiptaresh, njofon Insajderi.

Kjo pasi në Lazio luan sulmuesi prizerenas, Vedat Muriq, ndërsa në Napoli janë dy mbrojtës shqiptar; Amir Rrahmani dhe Elseid Hysaj.

Dueli zhvillohet në kuadër të xhiros së 13 dhe për këtë takim Muriq do të jetë gati pasi u shërua nga një lëndim për t’u të pësuar.

Dy lojtarët e Kosovës këtë sezon u transferuan tek dy klubet italiane; Lazio dhe Napoli. /Insajderi.com