Të mëdhenjtë ndahen në paqe

Të mëdhenjtë ndahen në paqe

Tottenham dhe Manchester United i kanë ndarë pikët në ndeshjen e xhiros së 30-të në Premier League.

Të parët shënuan vendësit me Bergwijn pas 27 minutave, kurse barazimi nga ekipi mysafir u arrit në minutën 81 me penalltinë e shënuar nga Fernandes.

Pozicionet në tabelë mbesin të njejta për dyja skuadrat, United në vendin e pestë me 46 pikë dhe Hotspur në vendin e tetë me 42 pikë.

/Insajderi.com/