Të paktën 22 të lënduar në Austin të Teksasit

Të paktën 22 të lënduar në Austin të Teksasit

Një aksident ka ndodhur në një vend punishte në Austin të Teksasit, nga përplasja e vinçave, janë lënduar të paktën 22 persona, shkruan CNN, transmeton Insajderi.

Të paktën 22 persona u plagosën pasi dy vinça u përplasën në Austin, Teksas, të mërkurën në mëngjes, sipas Shërbimeve Emergjente Mjekësore të Qarkut Austin-Travis. Të paktën 22 persona u plagosën pasi dy vinça u përplasën në Austin, Texas, të Mërkurën në mëngjes, sipas Shërbimeve Emergjente Mjekësore të Qarkut Austin-Travis.

Gjashtëmbëdhjetë viktima u transportuan për në spital. Incidenti u raportua rreth orës 10:38 të mëngjesit. Përplasja erdhi në komunitetin Mueller në verilindje të Austin. Aty po ndërtohet një park, spital për fëmijë, kompleks apartamentesh dhe një qendër tregtare. /Insajderi.com.