Televizioni anglez sjell reportazhin rrëqethës për kombëtaren e Kosovës

Televizioni anglez sjell reportazhin rrëqethës për kombëtaren e Kosovës

Futbolli i Kosovës ka qenë temë diskutimi në mbarë mediat evropiane gjatë javës së fundit.

Dardanët luajtën kundër Anglisë, ku edhe pse u mposhtën treguan lojë shumë të bukur dhe karakter të lartë në fushë.

Suksesi i futbollistëve ka bërë jehonë të madhe dhe ka rrëmbyer zemrat e shumë tifozëve të vendlindjes së futbollit, Anglisë.

Shikojeni reportazhin e televizionit anglez për Kosovën