Televizioni spanjoll: Messi do të qëndrojë në Camp Nou

Televizioni spanjoll: Messi do të qëndrojë në Camp Nou

Televizioni spanjoll “TVE”, ka raportuar se Lionel Messi do të qëndrojë në Camp Nou.

Shkak i këtij qëndrimi pos tjerash është edhe presidenti i ri i Barcelonës, Joan Laporta.

Messi vitin e kaluar ishte lidhur me një largim nga ekipi tij ku kaloi shumë vite.

Këtë sezon me ekipin ka arritur ta fitojë Kupën e Mbretit dhe është në garë për La Liga. /Insajderi.com