Tërhiqen nga gara klubet e interesuara për Ronaldon

Tërhiqen nga gara klubet e interesuara për Ronaldon

Cristiano Ronaldo mund të mbetet në Juventus, pasi klubet e interesuar për të nuk janë të gatshëm të paguajnë shumën që fiton lojtari, transmeton Insajderi.

36 vjeçari nuk ka qenë i kënaqur me rikthimin e Allegrit në krye të klubit nga Torino, ndërsa interesim për të kanë shprehur Manchester United, Real Madrid dhe PSG, pa përmendur edhe klubin nga MLS, Inter Miami.

Sidoqoftë, Gianluca Di Marzio pretendon se asnjë nga klubet e interesuara nuk është i gatshëm të paguaj pagën prej 30 milion euro, të cilën Ronaldo e fiton aktualisht te Juventusi.

Opsioni i vetëm do të ishte nëse ai ulë kërkesat e tij.

Ronaldo këtë sezon zhvilloi 44 paraqitje me “Zonjën e Vjetër” në të gjitha garat, duke arritur të shënoi 36 gola dhe të dhuroi 4 asistime.