Tërmet në Greqi

Tërmet në Greqi

Lëkundje të tokës nga tërmeti janë ndjerë sot në afërsi të Kefalonias në Greqi.

Sipas mediave greke, tërmeti ishte me magnitutë 4 të shkallës rihter dhe lëkundjet e tij, janë ndjerë në shumë zona përreth, raporton Insajderi.

Ndërkohë, sipas Institutit Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës, tërmeti ka qenë në det, ndërsa thellësia e saj ishte 16.8 km dhe epiqendra ndodhej 16 km në jug-perëndim të Agrostolit.

Deri më tani nuk ka raportime për të lënduar apo dëme materiale/Insajderi.com