Tërmet në ishullin e Kretës, banorët në panik

Tërmet në ishullin e Kretës, banorët në panik

Një tërmet me magnitudë 5.3 ka goditur ishullin e Kretës mëngjesin e sotëm. Lëkundjet e para u ndjenë rreth orës 7:40. Fatmirësisht nuk ka raportime për të lënduar apo dëme.

Lëkundjet u regjistruan rreth 32 km në jug të La Libertad dhe thellësia fokale arrin deri në 94 km.

Disa banorë kanë përdorur rrjetet sociale për të treguar ankthin që po përjetojnë.

“Tërmet në Kretë. Jemi 40 milje nga epiqendra. U shokuam në vilë për 4-5 sekonda”, shkruajti një banor.

Ndërkohë dikush tjetër shtoi: “U zgjuam nga një tërmet në Kretë. Dita mund të niste më miuë se kaq”