Tetë lojtarë do të largohen nga Manchester United gjatë verës

Tetë lojtarë do të largohen nga Manchester United gjatë verës

Klubi anglez, Manchester United, ka konfirmuar se tetë lojtarë do të largohen nga klubi këtë verë, përfshirë dy portierët, Sergio Romero dhe Joel Pereira, shkruan Goal.com, transmeton Insajderi.

Çdo vitë, klubet shpallin një listë të lojtarëve në largim, dhe këtë vitë te “Djajtë e Kuq” janë dy emrat e mëdhejnë, portierët Romero dhe Pereira.

Gjashtë lojtarët e tjerë janë të gjithë nga ekipi i të rinjëve të klubit.

Lajmi gjithashtu nënkupton se Juan Mata mund të mos largohet nga klubi, pavarësisht se kontrata e tij skadon këtë verë, pasi negociatat mes dy palëve veç kanë filluar për të arritur një marrëveshje të re./insajderi.com