Tifozi i United e blenë fanellën e Cityt vetëm për ta shqyer – Ja sa para pagoi ai

Tifozi i United e blenë fanellën e Cityt vetëm për ta shqyer – Ja sa para pagoi ai

Urrejtja e tifozëve të Manchester United ndaj futbollistëve të Cityt ka arritur kulmin.

Në një ankand bamirësie ka dalë në shitje edhe fanella e nënshkruar nga sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguerro.

Një tifozë i United, Michael Cooney i habiti të gjithë kurë e bleu fanellën për 220 euro (200 funte) dhe në fund e shqeu atë.

Ai ka thënë se shkoi të kontribuoj në këtë ankand dhe ishte gjëja e fundit që mund të blente.

“Unë gjithmonë shkoj në ankandet e bamirësisë dhe blej diçka. Kjo ishte gjëja e fundit në ankand kështu që unë pagova 200 funta për të.

“Unë jam një tifoz i madh i United dhe kam qenë blerës i biletave të sezonit gjatë gjithë jetës time, kështu që nuk kishte asnjë mënyrë në tokë që unë do ta merrja atë shtëpi me mua”.

“Në qoftë se kjo do të ishte një këmishë e United  që dikush e kishte shqyer atë, nuk do të kishte asnjë mënyrë që personi ta bënte atë sa isha unë gjallë”.