Tigri del pozitiv për koronavirus

Tigri del pozitiv për koronavirus

Një tigër katër vjeçar në kopshtin zoologjik Bronz Zoo të New Yorkut ka dal pozitiv për COVID-19.

Edhe tre tigra të tjerë dhe tre luanë dyshohet se kanë koronavirusin, pasi kanë koll të thatë, raporton cnet.

Ky është rasti i parë në botë, i konfirmuar me COVID-19, transmeton KOHA.

“Nadia, një tigresh 4 vjeçare në Bronz zoo, ka dal pozitiv për COVID-19”, kanë thënë në një deklaratë ‘Wildlife Conservation Society’.

Tigresha, është infektuar me koronavirus nga një punëtorë i kopshtit, i cili nuk ka shfaqur asnjë simptomë të sëmundjes, sipas “Wildlife Conservation Society”.