Tjetër shpërthim në Beirut të Lebanonit

Tjetër shpërthim në Beirut të Lebanonit

Një zjarr i madh ka shpërthyer në portin e kryeqytetit libanez Bejrut, një muaj pas një shpërthimi masiv atje të lënë të vdekur të paktën 190 njerëz.

Zjarri shpërtheu në një depo vaji dhe gomash në zonën pa taksa të portit. Zyrtarët i thanë medias lokale se ajo dukej e përmbajtur në një vend.

Tymi mund të shihej mbi horizontin e qytetit, raporton BBC, transmeton Insajderi.

Nuk ishte menjëherë e qartë se çfarë e shkaktoi zjarrin. Asnjë viktimë nuk është raportuar deri më tani.

Zjarrfikësit janë në vendin e ngjarjes dhe ushtria tha se helikopterët e saj po përdoren në përpjekjet për të shuar flakën.

Kreu i Kryqit të Kuq të Libanit, George Kettaneh, tha se disa njerëz vuanin nga gulçimi si rezultat i zjarrit, por nuk kishte raportime të lëndimeve, sipas agjencisë së lajmeve Reuters.

Kettaneh gjithashtu tha se nuk kishte frikë nga një shpërthim si rezultat i zjarrit. /Insajderi.com