Tjetër tërmet në Kaliforni, lëkundjet shkaktojnë dallgë në pishinë

Tjetër tërmet në Kaliforni, lëkundjet shkaktojnë dallgë në pishinë

Tërmeti i fuqishëm i regjistruar mbrëmjen e 5 korrikut në jug të Californisë, me intensitet 7.1 të shkallës Rihter, shkaktoi, sipas asaj që raportojnë mediat, disa të plagosur dhe shumë dëme materiale.

Banorë të ndryshëm kanë postuar në rrjetet sociale efektin e tërmetit në pishinë.

Dallgët e shkaktuara nga tërmeti bëjnë që uji të dalë me vrull nga vaska.