Toni Kroos pensionohet nga Kombëtarja Gjermane

Toni Kroos pensionohet nga Kombëtarja Gjermane

Pas eleminimit në EURO 2020 nga Anglia, Toni Kroos ka vendosur të pensionohet nga Kombëtarja Gjermane, shkruan Insajderi.

“Dua të fokusohem në qëllimet e mija me Real Madridin”, ishte shprehur mesfushori pas marrjes së vendimit.

Kroos debutimin me kombëtaren gjermane e bëri në vitin 2010, dhe deri atëherë ka zhvilluar 106 paraqitje, ku ka shënuar 17 gola.

Gjatë kësaj periudhe me kombëtaren, ai ka arritur të fitoj Kupën e Botës në vitin 2014./insajderi.com