Totivoll Stullqaku, shpallet “Ylli i Javës” në Superligë

Totivoll Stullqaku, shpallet “Ylli i Javës” në Superligë

Torvioll Stullqaku është shpallur “Ylli i Javës” në Superligën e Kosovës në futboll.

Stullqaku që luan si qendërsulmues te FC Malisheva, ka shënuar tre gola në katër ndeshjet e zhvilluara deri më tani në Superligë dhe në ndeshjen ndaj Llapit ishtë ndër më të dalluarit, shkruan Insajderi.com.

Skuadra ku ai luan, Malisheva është inkudruar për herë të parë këtë sezonë në Superligë dhe gjendet në pozitën e katërt në tabelë.

Ky çmim ka filluar të ndahen që nga fillimi i edicionit të ri dhe është një risi për futbollin në Kosovë.

Ndarja e këtij çmimi bëhet nga Federata e Futbollit të Kosovës së bashku me sponsorët e saj./Insajderi.com

Ndarja e çmimit “Ylli i javës”