Tottenham Hotspur vs Leicester City – formacionet

Tottenham Hotspur vs Leicester City – formacionet

Pas pak çastesh pritet të filloj ndeshja mes Tottnham Hotspur dhe Leicester City-t, e vlefshme për javën e 14-të në Premier League.

Tottenham kërkon fitoren në këtë takim, për të mbajtur hapin me liderin e ligës, Liverpool, që aktualisht është larguar gjashtë pikë nga londinezët. Në anën tjetër, ekipi i Rodgers ndodhet në vendin e katërt në tabelë më një pikë më pak se Tottenham.

Portugezi Mourinho preferon të luaj me 4-2-3-1, ndërsa Rodgers me 4-1-4-1.

Tottenham: Lloris; Aurier, Alderweireld, Dier, Reguilon; Sissoko, Hoejbjerg; Lo Celso, Ndombele, Heung-Min Son; Kane.

Leicester: Schmeichel; Justin, Evans, Fofana, Castagne; Ndidi; Barnes, Maddison, Tielemans, Albrighton; Vardy. /Insajderi.com