Tottenham mposhtet në shtëpi nga Leipzig

Tottenham mposhtet në shtëpi nga Leipzig

Gjermanët e RB Leipzing kanë shënuar fitore në udhëtim te Tottenham me rezultat 1-0, duke bërë një hap të madh drejt çerekfinales.

RB Leipzing ka treguar lojë të mirë ndaj Tottenhamit në kuadër të ndeshjes së parë në Ligën e Kampionëve.

Edhe pse pjesa e parë u mbyll pa gola, gjermanët kanë pasur posedimin e topit në të shumtën e kohës dhe kanë rrezikuar më shpesh, më shumë në Insporti.com.