Tottenham po e demolon Leicester-in

Tottenham po e demolon Leicester-in

Ka përfunduar pjesa e parë në mes Tottenham dhe Leicester dhe ekipi nga Londra, e ka dominuar totalisht pjesën e parë, të paktën me gola, pasi rezultati është 3 me 0, raporton Insajderi.

Qysh në minutën e 6’, Justin i Leicester shënoi një autogol, sa për të vendosur ekipin e tij përpara në sulm për të kërkuar barazimin. Por, Tottenham u tregua i pamëshirshëm në kundërsulme duke realizuar 2 herë të tjera përmes sulmuesit kryesor të tyre, Harry Kane në minutën e 37 ‘dhe 40’.

Mbete të shihet se si do të rrjedhin gjërat në pjesën e dytë, por ky është një avantazh shumë i lartë nga Tottenham dhe vështirë i arritshëm./Insajderi.com.