Tottenham vs. Manchester United, kush ka më shumë fitore në ndeshjet direkt?

Tottenham vs. Manchester United, kush ka më shumë fitore në ndeshjet direkt?

Ndonëse Tottenham skuadër në formë dhe qëndron top pesë ekipet që janë në krye të tabelës viteve të fundit, është shumë larg me statistika në përballe direkt me klubin më të famshëm anglez, Manchester United.

165 herë janë takuar këto ekipe në kampionat, 82 fitore ka Manchester United, 42 ndeshje kanë përfunduar baras dhe 41 fitore i ka Tottenham.

264 gola i kanë shënuar futbollistët e Man Utd, kurse 58 më pak kanë ata të Tottenham.

Në pesë ndeshjet e fundit, United ka tri fitore, ndërsa Hotspur dy.

Kjo e fundit për momentin është në vendin e tetë në tabelën e Premier League, kurse United në të pestin.

Tottenham – Manchester United zhvillohet sonte nga ora 21:15.

/Insajderi.com/