Tovërlani befason me deklaratën e tij, nuk dëshiron ta drejtojë FC Prishtinën

Tovërlani befason me deklaratën e tij, nuk dëshiron ta drejtojë FC Prishtinën

Derisa ende nuk ka përfunduar telenovela “FC Prishtina – Mirel Josa”, tifozët prishtinas, “Plisat”, vazhdojnë ta kundërshtojnë vazhdimin e bashkëpunimit të klubit të zemrës me trajnerin nga Shqipëria.

Pjesa dërmuese e tifozëve po i bëjnë presion Shoqërisë Aksionare të FC Prishtinës që në postin e trajnerit ta kthejë Afrim Tovërlanin.

Ky i fundit është trajneri më i trofeshme në Kosovë, me katër tituj të kampionit, tre prej të cilëve i ka fituar pikërisht me ekipin për të cilin edhe ka luajtur kur ishte futbollist aktiv.

Mirëpo, Tovërlani qe një kohë të gjatë nuk ka qenë në planet e drejtuesve të FC Prishtinës pasi raportet në mes tyre janë zbehur goxha moti. Ramiz Krasniqi, Bylbyl Sokoli, Albert Bunjaki dhe Gani Sejdiu shihen më kandidatë për trajnerë të FC Prishtinës sesa Tovërlani, preferenca numër 1 i “Plisave”.