Tragjedi në funeralin e Soleimanit, disa të vrarë

Tragjedi në funeralin e Soleimanit, disa të vrarë

Kaos gjatë funeralit të komandantit të lartë iranian Qasem Soleimani i cili u vra me urdhër të SHBA pak ditë më parë.

Mediat e huaja raportojnë se në ceremoninë mortore kanë marrë pjesë mijëra njerëz dhe pikërisht nga përplasja dhe shtyrja me njëri-tjetrin janë shënuar edhe viktima.

Ndërkohë, referuar “BBC”, nuk ka ende një numër të saktë të personave të vdekur, por dyshohet se janë më shumë se 20. /tvklan.al