Trajneri i Anglisë, Southgate: Nuk më ka ndodhur ndonjëherë të përjetoj kësi lloj atmosfere

Trajneri i Anglisë, Southgate: Nuk më ka ndodhur ndonjëherë të përjetoj kësi lloj atmosfere

Kombëtarja e Anglisë ka shënuar fitore të lehtë ndaj Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” të kryeqytetit.

1 gol në pjesën e parë dhe tre në të dytën ishin përcaktues për fatin e këtij takimi.

Golat e takimit u realizuan nga Harry Winks (32’), Harry Kane (79’), Marcus Rashford (82’) dhe Mason Mount (90’).

Pas ndeshjes, ka folur futbollisti i Kosovës, i cili u shpreh.

“Mendoj që Kosova na bëri të vështirë ndeshjen, sidomos në pjesën e parë që ishte e barabartë. Deri në 70 minuta kishim presion, me kundërsulme arritëm ta bënim diferencën. Atmosfera ishte e mrekullueshme nuk më ka ndodhur ndonjëherë të përjetoj kësi lloj atmosfere”, tha ai për SSK./ Insporti.com