Trajneri i Romës i lumtur me fitoren kundër Fiorentines

Trajneri i Romës i lumtur me fitoren kundër Fiorentines

“Kemi bërë një ndeshje të madhe, të shkëlqyer ndaj një kundërshtari të fortë si Fiorentina”.

Kjo ishte deklarata e trajnerit të Romës, Paulo Fonseca, pas fitores në Olimpico me rezultat 2 me 0.

Roma arriti të shënojë dy herë nëpërmjet e Leandro Spinazzola dhe Pedro Rosriguez.

Ekipi i kryeqytetit italian ishte dominant në ndeshje, për të marrë fitoren e tretë në Kampionat pas gjashtë xhirove.

“Kemi krijuar shumë raste dhe jemi mbrojtur mirë. E rëndësishme pas fitores ishte që nuk pranuam gol dhe kjo më bën edhe më të lumtur”, tha portugezi. /Insajderi.com