Transferi i ri i Juventusit shënon supergol në Kampionat Evropian [video]

Transferi i ri i Juventusit shënon supergol në Kampionat Evropian [video]

Transferi më i ri i Juventusit ka realizuar gol në ndeshjen e Kampionatit Evropian U-21, që skuadra e tij kombëtare, Çekia, është duke e zhvilluar ndaj Danimarkës.

Schick realizoi në minutën e 27-të të takimit për ta barazuar rezultatin e ndeshjes, pasi Danimarka avanocnte me rezultat 1-1 deri në atë moment.

jSchick u transferua dje nga zyrtarisht nga Sampdoria tek Juventusi, raporton Insajderi.

Drejtori teknik i juventinëve dhe legjenda e Çekisë, Pavel Nedved, e ka krahasuar me Zlatan Ibrahimoviçin sulmuesin shtatlart çek. /Insajderi.com