Tre futbollistë dhe një anëtar i stafit të PSG dalin me Coronavirus

Tre futbollistë dhe një anëtar i stafit të PSG dalin me Coronavirus

Të hënën janë bërë testimet, ndërkaq të martën, tre futbollistë të ekipit francez Paris Saint Germain dolën pozitiv në virusin Corona.

Veç tyre, edhe një person tjetër i stafit është infektuar me këtë virus.

Një zyrtar i klubit për Goal.com ka thënë se ata janë izoluar dhe to ta fillojnë programin e trajnimit, kurse vë në dijeni se personat kishin simptoma edhe më herët, por nuk kanë pasur asnjë kontakt me njëri-tjetrin.

Nuk janë bërë të ditur emrat e të prekurve nga COVID-19.

Kampionët e Ligue 1 kanë planifikuar të rikthehen në stërvitje këtë javë para ndeshjeve të Champions League.

PSG ka kaluar në çerekfinale të kësaj gare, pasi nga dy ndeshje mposhti Borussia Dortmund 3:2.

Insajderi.com