Tre yjet e Real Madridit që sot mund të luanin për Barcelonën

Tre yjet e Real Madridit që sot mund të luanin për Barcelonën

Johan Cruyff kishte provuar që ta bindë Txiki Begiristain që të nënshkruajë me Luka Modricin kur ky i fundit ishte te Dinamo Zagreb.

Ata shkuan disa herë ta përcjellin nga afër, por që ishin në gjumë dhe nga kjo përfitoi Tottenhami.

Kur ai kishte shkëlqyer pastaj në Angli, Mourinho e bini Florentino Perezin të nënshkruante me kroatin. Presidenti tani duhet ta falënderojë trajnerin portugez.

Në mbrëmjen e djeshme Luka Modric bëri një performancë që mund ta futë në garë edhe për Topin e Artin.

Njëjtë është edhe situata e Francisco Alarcon – Iscon.

Andoni Zubizarreta e la të largohet nga Malaga te Real Madrid. Edhe Asensio ishte në orbitën e katalunasve, por që mbretërit ishin më të shpejtë.

Të tre kanë mundur të jenë sot te Barca, por i lejuan të largohen drejt rivalëve.

Gazeta spanjolle, Mundo Deportivo shkrua se Barcelona ndonjëherë duhet të rrezikojë dhe të nënshkruajë me lojtarë të tillë./Insajderi.com