Trepça ’89 favorite ndaj kundërshtarit të saj në Champions

Trepça ’89 favorite ndaj kundërshtarit të saj në Champions

Kampioni i Kosovës në futboll, Trepça 89 ka udhëtuar drejt Ishujt Faroe ku do të zhvilloj sot ndeshjen e parë kundër Vikingur.

Kjo ndeshja do futet në analet e historisë për futbollin kosovarë si dhe po ashtu për vetë ekipin nga Mitrovica, por kjo ndeshje do futet në histori për skuadrën Vikingur pas do të bëjnë sot debutimin ne Ligën e Kampionëve.

Kompanitë e basteve pavarësisht se Trepça ’89 do të jetë mysafirë favorizojnë klubin mitrovicas.

Shumica e kompanive të basteve kanë favorizuar Trepçën ’89 duke i vënë koeficient më të vogël./Insajderi.com