Trump e sfidon Biden që ta bëjnë testin e drogës para debatit televiziv

Trump e sfidon Biden që ta bëjnë testin e drogës para debatit televiziv

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka sfiduar rivalin demokrat, Joe Biden, që t’i nënshtrohen testeve të drogës para përballjes televizive.

Trump dhe Biden, muajin e ardhshëm do ta zhvillojnë debatin televiziv dhe para zgjedhjeve të 3 nëntorit do t’i kenë tre debate të tilla, njofton Insajderi.

Turmp ka thënë për tha Washington Examiner se ka vërejtur një rritje të përmirësim të piromanes së Biden gjatë debateve të fundit televizive.

Por, presidenti amerikan nuk ka ofruar asnjë argument se ku e mbështet këtë pretendim, raporton BBC.

Trump në të njëjtën mënyrë e kishte sfiduar edhe rivalen demokrate të zgjedhjeve të vitit 2016, Hillary Clinton. /Insajderi.com