Trump fillon sulmin personal ndaj republikanit  McConnel

Trump fillon sulmin personal ndaj republikanit  McConnel

Ish Presidenti Donald Trump ka filluar një sulm të ashpër personal ndaj shokut republikan Mitch McConnell.

“Mitch është politikan turbullt, i mërzitur dhe i qeshur”, Trump, “dhe nëse Senatorët Republikanë do të qëndrojnë me të, ata nuk do të fitojnë përsëri”.

McConnell, i cili udhëhoqi Senatin për vite me radhë, votoi për të liruar Trump-in në gjyqin e tij të fajësimit javën e kaluar.

Por ai më pas e sulmoi atë si “moralisht të përgjegjshëm” për trazirat e Capitol Hill shkak të “gënjeshtrave” të tij të zgjedhjeve. /Insajderi.com