Tualetet e kinemasë ‘drive-in’ janë të papërdorshme për shkak se ndodhen në një tjetër shtet me rregulla strikte ndaj Covid

Tualetet e kinemasë ‘drive-in’ janë të papërdorshme për shkak se ndodhen në një tjetër shtet me rregulla strikte ndaj Covid

Planet për një kinema në Chester u shkatërruan pasi tualetet u zbuluan se ishin përtej kufirit me Uellsin dhe u nënshtroheshin rregullave të Covid në Welsh.

Objektet e tualetit në Chester FC nuk mund të përdoren për shkak të bllokimit të ri të Covid-19.

Kushdo që ka nevojë të përdorë tualetin gjatë shfaqjes së filmave të planifikuar për Halloween nuk do të lejohet të kalojë kufirin.

“Tualetet janë në të papërdorshëm – gjithçka është paksa e çmendur”, tha organizatori i ngjarjes Andrew Bentley.

“Fillimisht ne kishim planifikuar të kishim gjashtë netë në pjesën Uellsiane të tokës por duhej ta ndryshonim atë në pjesën angleze të parkut të makinave pasi qeveria uellsiane solli kufizime të reja”, tha Z. Bentley i cili është shefi ekzekutiv i promovuesit të ngjarjeve Storyhouse .

Ai shtoi: “Ne do të marrim disa tualetet lëvizëse.”

Në mënyrë të çuditshme, kufiri Uellsit gjithashtu zbret në qendër të fushës së klubit, i cili mund të shkaktojë probleme për lojtarët e Chester FC të cilët do të luajnë ndeshjen e tyre të parë pasi fillon bllokimi i Uellsit./Insajderi.com

Burimi: Dazed