Turqi – Itali: Formacionet zyrtare

Turqi – Itali: Formacionet zyrtare

Përballja mes Turqisë dhe Italisë do të jetë ndeshja hapëse e EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë zyrtare formacionet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri Senol Gunes ka vendosur të startojë me formacionin 4-1-4-1:

Ugurcan Cakir, Cengiz Umut Meras, Caglar Soyuncu, Merih Demiral, Zeki Çeliik, Okay Yokoslu, Hakan Çalhanoglu, Yusuf Yazici, Ozan Tufan, Kenan Karaman dhe Burak Yilmaz.

Ndërsa trajneri italian, Roberto Mancini, ka vendosur të startojë me formacionin 4-3-3:

Gianluigi Donnarumma, Alessandro Florenzi, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Leonardo Spinazzola, Nicola Barella, Jorginho, Manuel Locatelli, Domenico Berardi, Lorenzio Insigne dhe Ciro Immobile.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 21:00 në “Stadio Olimpico”./insajderi.com