Turqia sërish goditet nga tërmeti

Turqia sërish goditet nga tërmeti

Toka e Turqisë s’po pushon.

Para rreth 10 minutash ky vend sërish është goditur nga një tërmet prej 5.2 shkallësh, shkruan Insajderi.

Ditë më shteti turk është goditur nga një tërmet me magntudë mbi 6.5 si pasojë e të cilin kanë mbetur të vdekur mbi 40 persona, mbi 1000 të lënduar dhe shumë dëme të tjera materiale./Insajderi.com