Turqia – Uellsi: Formacionet zyrtare

Turqia – Uellsi: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Turqisë dhe Uellsit do të jetë ndeshja e radhës për fazën e dytë të grupeve, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë zyrtare formacionet e tyre zyrtare për këtë ndeshje.

Trajneri i Turqisë, Senol Gunes, do të startoj ndeshjen me formacionin 4-1-2-3:

Ugurcan Çakir, Cengiz Umut Meras, Çaglar Soyuncu, Kaan Ayhan, Zeki Çelik, Okay Yokuslu, Ozan Tufan, Hakan Çalhanoglu, Cengiz Under, Kenan Karaman dhe Burak Yilmaz.

Ndërsa nga ana tjetër trajneri i Uellsit, Robert Page, do të startoj ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Danny Ward, Connor Roberts, Chris Mepham, Joe Rodon, Ben Davies, Joe Morrell, Joe Allen, Daniel James, Aaron Ramsey, Gareth Bale dhe Kieffer Moore.

Ndeshja do të zhvillohet në “Baku Olympic Stadium”, me fillim nga ora 18:00./insajderi.com